podroz ferie news

Zapraszamy dzieci i młodzież na niezwykłą podróż pod ziemię i nie tylko. Wkładamy kaski, wsiadamy do szoli i zjeżdżamy na dół. 320 metrów pod ziemię w głąb historycznej kopalni Guido.

Tam czeka nas kolejna podróż do wnętrza, tym razem do wnętrza ludzkiego organizmu. W zabytkowej Komorze Kompresorów czeka multum niesamowitych atrakcji. Wejdziemy do laboratorium mikroskopowego, które mieści się w wielkiej kopule wyglądającej jak ludzki mózg. Znajdziemy tam dziesiątki niezwykłych preparatów biologicznych i nie tylko. Zobaczymy jak wygląda krew, ludzka skóra, tkanki a także węgiel i jego pochodne. Wszystko w jakości HD wyświetlone na 40 calowym monitorze. Laboratorium mikroskopowe to tylko fragment naszej podróży. Ponadto przyjrzymy się ludzkim organom zarówno w skali makro jak i w naturalnej wielkości. Serce, mózg, oko, ucho oraz dziesiątki innych niesamowitych fantomów. Poznamy również budowę szkieletu. Uczestnicy dowiedzą się, ile kości ma człowiek i jak są one zbudowane. Co sprawia, że możemy chodzić i zginać palce.

Dowiemy się także, jak dbać o kości i co jeść, aby były zdrowe. Poruszymy także trudniejsze i bardziej skomplikowane tematy. Co to jest DNA, do czego służy i czy jest niezbędne do życia. Po naszym podziemnym centrum nauki oprowadzą Was wykwalifikowani animatorzy, a w przyswojeniu wszystkich informacji i ciekawostek pomogą multimedialne prezentacje i interaktywne urządzenia.

Warsztaty dostępne od 3 lutego do 8 lutego.

Propozycja dla zorganizowanych grup młodzieży szkolnej i osób indywidualnych.

Wtorek - środa g. 9.00-16.00
Czwartek – niedziela g. 9.00-18.00

Cena za bilet: 10 zł

Miejsce: Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, 41-800 Zabrze, poziom 320

Wiek uczestników: od 6. do 18. roku życia

Zachęcamy do łączenia zajęć feryjnych ze zwiedzaniem Kopalni Guido!

Więcej informacji pod nr. (32) 271 40 77.

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.