Ofertę edukacyjną realizujemy przede wszystkim w podziemiach Kopalni Królowa Luiza (wchodzącej w skład kompleksu Sztolnia Królowa Luiza), znajdujących się w Zabrzu przy ul. Maurycego Mochnackiego 12.

Dzieci 
Specjalnie na potrzeby edukacyjne zmodernizowaliśmy podziemia Kopalnia Królowa Luiza. Oprócz maszyn i urządzeń górniczych zainstalowaliśmy multimedia, które pomagają w interaktywnym prowadzeniu zajęć.

Przygotowaliśmy także nowe programy między innymi: Kulturalny Bajtel, Mali Pomocnicy Sztygara, a dla starszych uczniów Strefy: Kultury, Techniki, Działań i Geostrefę.

W podziemiach Kopalni Królowa Luiza prowadzimy zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jednocześnie zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami na zajęcia edukacyjne do Sztolni Królowa Luiza znajdującej się w Zabrzu przy ulicy Wolności 408. To właśnie tam zostały udostępnione dodatkowe trasy edukacyjne: Podziemne Skarby – zwiedzanie połączone z zabawą o charakterze geocachingu oraz Tropiciele Węgla - trasa geologiczno-miernicza.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

Przejdź na stronę Sztolni Królowa Luiza i dowiedz się więcej.

Rezerwacja i informacja turystyczna: tel.: +48 32 271 40 77, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Kontakt w sprawie współpracy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.