W poniedziałek, 11. czerwca 2018 r. o godz. 18.00 na poziomie 320 w Kopalni Guido w Zabrzu odbędzie się spotkanie z Jane Hirshfield, amerykańską poetką, eseistką i tłumaczką, gościem Festiwalu Miłosza 2018.

Jane Hirshfield w swojej twórczości podejmuje próbę nazwania nienazywalnych, wydawałoby się, doświadczeń oraz olśnień różnorodnymi przejawami życia – nie tylko ludzkiego. Przenikliwe obserwacje codzienności przesycone są w jej wierszach poczuciem humoru, skłonnością do paradoksu i zmysłem absurdu. W wywiadach bądź podczas prelekcji wielokrotnie podkreślała, jak duży wpływ na jej poezję ma twórczość Czesława Miłosza. W tym roku, we współpracy z organizatorami Festiwalu Miłosza, ukazał się nakładem Wydawnictwa Znak drugi po "Uważności", przetłumaczony na język polski zbiór wierszy pt. "Słodycz jabłek, słodycz fig", pod redakcją Agaty Hołobut.

Jest autorką nagradzanych tomów wierszy. Laureatka m.in. The Poetry Center Book Award, Columbia University’s Translation Center Award, T.S. Eliot Prize czy National Book Critics Circle Award.

Jane ulotka

Spotkanie z udziałem Redaktora Naczelnego Wydawnictwa Znak Jerzego Illga poprowadzi Agata Hołobut, anglistka i tłumaczka. Oprawę muzyczną zapewni Zespół W/L - Michał Lazar i Aleksander Wnuk.

Informacje dodatkowe:
Kiedy: 11. czerwca 2018
Godz. 18.00
Zjazdy na poziom 320 od godz. 17.00

Wstęp wolny.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację przybycia pod nr. tel. 32 271 40 77.

Serdecznie zapraszamy!

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.