Daniel Spaleniak zagra w Zabrzu - koncert w kopalni Guido. fot Weronika Ovors Izdebska 1

Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku.

W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why” oraz „Night”, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path”. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”/ „Polityka”.

Daniel zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych.

Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, a kolejny „Life is somewhere else” zagościł na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku. Od dnia premiery zbiera bardzo pochlebne recenzje (m. in. w radiowej Trójce czy „Polityce”).

 

Informacje dodatkowe:

Data: 15 listopada 2018 
Zjazdy: 18:00 
Start koncertu: 19:00
Bilety: 25 zł do nabycia w kasach i online TU
Miejsce: kopalnia Guido, poziom 320 Hala Pomp.

Strona artysty:
www.facebook.com/danielspaleniakmusic

 

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.