facebook.Highway

HIGHWAY - 18 LAT NA SCENIE!!!

Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie, oraz country, a zespół Highway, to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!

Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, tu tworzy i się rozwija od lipca 2001 roku po dziś dzień.

Muzycy grają wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami, mają na koncie 4 płyty studyjne, 2 płyty koncertowe i jedno wydawnictwo DVD.
Ponad 400 zagranych koncertów w kraju i za granicą oraz wiele zrealizowanych teledysków do swoich utworów, jak np: "Kilka Dni", "Ona i Ja", "Oddech Anioła", "Będzie Jutro", "Znany Nieznany", "Tyle Pytań".

Zespół jest laureatem wielu nagród, występował na największych festiwalach w kraju i zagranicą, takich, jak: Stetson and Bourbon – Czechy, Jiżanska Noc – Czechy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Festiwal Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, Blues Nad Okszą, Festiwal Pawła Bergera, Harmojawka, Festiwal Wolnych Ludzi, Chatka Blues Festiwal, Las, Woda i Blues, May Blues Meeting, Fire Blues Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Blues w Leśniczówce, Podlaski Maraton Bluesowy, wielu zlotach motocyklowych i licznych koncertach plenerowych i klubowych.

Highway miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów, takich jak: Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Jenifer Batten (USA), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach: Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Ryszard Wolbach (Harlem), Leszek Cichoński…

Utwory zespołu zasiliły również wiele wydawnictw składankowych, takich jak np: "Antologia Polskiego Bluesa", czy wydawnictwa festiwalowe, takie jak: "Las, Woda i Blues" czy "May Blues Meeting".

Highway, to nieustannie rozwijająca się maszyna - działają prężnie, pracują, tworzą i koncertują bez przerwy od 18 lat i właśnie swoje 18te urodziny postanowili obchodzić w sposób szczególny. Zaprosili na swoje urodziny trzy zaprzyjaźnione zespoły oraz kilku gości, aby wspólnie świętować "wejście w dorosły wiek". Na koncercie przedstawią specjalnie na tą okazję przygotowany program artystyczny, w którym znajdą się utwory z całego okresu działalności, nie zabraknie więc niespodzianek i szczególnych wykonań. Zespół tego dnia zaprezentuje się w dwóch odsłonach - elektrycznej i akustycznej. Te urodziny, to przede wszystkim ukłon zespołu do swoich fanów, bądźcie więc tego dnia z nimi i bawcie się dobrze!!!

Na przestrzeni lat, przez zespół przewinęło się wielu cenionych muzyków, obecnie zespół Highway tworzą:

ZYGFRYD "ZYGA" SOPOROWSKI - śpiew;

MAREK "MANIOL" MANICKI - gitary;

OLAF SERGIEL - gitary;

TOMASZ "PERUŁA" CYGAN - bas;

ARKADIUSZ "YANKES" JURKIEWICZ - perkusja;

DARIUSZ "KOSZAŁ" KOSZAŁKA - hammond/piano.

Plakat. Highway

WAŻNE!

Kiedy – 05.10.2019
Gdzie – Kopalnia Guido, poziom 320 strefa K8
Zajazdy – od 17:00
Bilety – w cenie 40 zł do nabycia w kasach oraz online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.