MILO. fb

Dimitrios Kourtis, polski multiinstrumentalista, grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata.

Nieuleczalny hipis. Syn uchodźców politycznych z Grecji. Wychowywał się w Polsce w obozach dla greckich uchodźców, gdzie nazwali go Milo, gdyż bardzo lubił jabłka (Milo po grecku znaczy jabłko).

Milo Kurtis od pięćdziesięciu lat jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiej sceny niezależnej, związanej z muzyką improwizowaną, world music i free jazzem. Potomek antystalinowskich uchodźców z Grecji, deklarujący swoją tożsamość jako polski Grek, duchowo związany z szeroko pojetą kulturą mediteranejską. Multiinstrumenatlista, współzałożyciel kultowych formacji muzycznych - Mannam i Osjan oraz muzyk w pierwszych składach takich grup jak Voo Voo czy Izrael.

Milo Kurtis jest również liderem i twórcą formacji MILO ENSEMBLE, grającej jazz-world fusion. MILO to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu.

I właśnie z nimi wybierz się w muzyczną podróż po kontynentach i stylach już 15 X w podziemiach Kopalni Guido, poziom 320!

 

Informacje dodatkowe:

Koncert z cyklu „Muzyka na poziomie”
Kiedy – 15 październik 2019
Gdzie – Kopalnia Guido, poziom 320, Zabrze ul. 3 Maja 93
Bilety – w cenie 35 zł do nabycia w kasach i online TU
Zjazdy – od 18:00
Koncert – 19:00

 

Posłuchaj: 
https://www.youtube.com/watch?v=i_XwhXoV-Zc

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.