media sosnowski facebook

Sosnowski, one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego głosu wystąpi 9 listopada br. w podziemiach Kopalni Guido, poziom 320.

Jego utwory nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie wielu znanych dziennikarzy muzycznych. Nagrodzony m.in. Offensywną "Szczotą" radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku. Biorąc pod uwagę, że swoją debiutancką płytę wydał sam, nagrywając ją w całości na zapleczu pewnego warszawskiego sklepu dla gitarzystów (na sprzęcie, który mieścił się w jednej torbie podróżnej), można uznać, że nieźle namieszał.

Obecny m.in. na takich wydarzeniach jak Męskie Granie, festiwal Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwalki Blues Festival, czy Blues Maraton. Zwycięzca tegorocznej edycji Polish Blues Challange i reprezentant Polski na finale European Blues Challange 2020 w Holandii.

Sosnowski jest też jednym z trzech artystów, biorących udział we wspólnym projekcie wytwórni Mystic Production i radiowej Trójki "Trójka debiutuje".

W ramach projektu już za moment ukaże się reedycja jego debiutanckiej płyty, "The Hand Luggage Studio.

Jego solowe koncerty to rodzaj live act-u, w którym opowiada o swoich piosenkach, śpiewając i grając nie tylko na gitarze lub banjo, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

 

Ważne informacje:
Kiedy – 9 listopad 2019
Gdzie – Kopalnia Guido w Zabrzu, poziom 320, komora K8
Zjazdy – 18:00
Start koncertu – 19:00
Bilety – 40 zł do nabycia w kasach lub online www. kopalniaguido.pl

Nadchodzące wydarzenia:

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.